JWOC 2022 Portugalsko
  • Vytvoril: SZOŠ
  • Dátum: 09.07.2022 23:08:02
  • Komentáre

V pondelok 11.7.2022 sa začínajú v Portugalskom meste Aguiar da Beira Majstrovstvá sveta juniorov v orientačnom behu. Slovensko budú reprezentovať Tamara Miklušová, Ľuboslava Weissová, Viktória Kostercová, Zuzana Kováčová, Martin Roháč, Filip Bukovác, Tomáš Kasza a Martin Knor.

Podľa posledných správ od usporiadateľa sú kvôli extrémnym teplotám zrušené všetky lesné disciplíny. Podrobnosti o tejto situácii sa dočítate TU.

• Komentáre

Po včerajšom 5.mieste Filipa Jančíka v M16 v šprinte dnes mladší dorastenci pridali ďalšie pódiové umiestnenie na Majstrovstvách Európy dorastencov v štafetách.

Štafeta M16 v zložení Matej Balogh, Tomáš Syrový a Filip Jančík skončila na 6.mieste!

Všetci 3 pretekári z klubu Sokol Pezinok podali fantastický výkon. Matej Balogh rozbehol štafetu na 2. mieste. Na 2 úseku dobehol Tomáš Syrový na 3. mieste. Na 3. úseku bojoval Filip Jančík v balíku o 3-6 miesto. V závere mal bohužial menej štastia a slovenskej štafete tak patrí konečné 6.miesto.

V M18 to bolo po 1.úseku nasekané. Filip Bukovác dobehol so stratou iba 2:29, no patrila mu až 17.priečka. Adam Trepač na 2.úseku aj Tomáš Kasza na 3.úseku stratu navýšili, ale obaja zlepšili výsledok o 1 miesto, takže starším dorastencom patrí 15.miesto.

V kategórii W18 rozbiehla štafetu celkom dobre Tereza Kendrová, keď dobehla 12. Rebecca Herna šla vyrovnane, no klesla na 14.miesto. Z posledného úseku dobehla Simona Mihaličová na 15.mieste.

Radosť mladších dorastencov a reprezentačných trénerov :-)

Čítať ďalej

Veľká bedňa na EYOC v Maďarsku
  • Dátum: 03.07.2022 21:15:23
  • Komentáre

Fantastický výkon zabehol a úžasný výsledok dosiahol FILIP JANČÍK (M16) na dnešnom šprinte na Dorasteneckých majstrovstvách Európy v Maďarsku.

Filip vybojoval pre Slovensko 5.miesto! Aj napriek menšiemu zaváhaniu na 2. kontrolu sa mu podarilo vo fyzicky náročnom kopcovitom mestskom teréne predviesť svoj talent aj kvalitnú prípravu. Jeho tímoví kolegovia a reprezentační tréneri mu tak mohli zatlieskať, keď stál počas vyhlásenia výsledkov na takzvanej "veľkej bedni" (TOP6).  Veríme, že mu nadšenie z orientačného behu ostane aj v ďalších rokoch a v budúcnosti nás poteší ďalšími podobnými výsledkami.

Veľkú zásluhu na tomto výsledku má určite aj klub Sokol Pezinok, za ktorý Filip preteká. To, v akom rozsahu sa venujú mládeži vidno na zložení reprezentačného tímu. Zo 14 pretekárov sú až 6 dorastenci z tohto klubu. Aj druhé najlepšie umiestnenie dnes zabehol v M16 Matej Balogh (17.miesto) zo Sokola Pezinok.

Gratulujeme Filipovi a držíme palce v zajtrajších štafetách, ktoré odštartujú o 10:00: https://orienteering.sport/event/european-youth-orienteering-championships/relay/