Majstrovstvá sveta v presnej orientáci - máme Majstra sveta!
  • Dátum: 23.07.2022 17:14:46
  • Komentáre

Majstrovstvá sveta v presnej orientácii (WTOC 2022) - Poľsko, Jelenia Góra

????Máme MAJSTRA SVETA! ????

Ján Furucz sa stal Majstrom sveta v disciplíne PREO. Po včerajšom skvelom priebežnom 3.mieste sa mu dnes darilo ešte o kúsok viac a zaslúžene mu patrí zlatá medaila????!

Čítať ďalej

Majstrovstvá sveta v presnej orientáci - prvá medaila pre Slovensko!
  • Dátum: 21.07.2022 08:17:01
  • Komentáre

Včera sa Štafetami (TrailO Relay) začali Majstrovstvá sveta v presnej orientácii a slovenská štafeta v zložení Ján Furucz, Šimon Mižúr a Pavol Bukovac získala bronzové medaile ????

Srdečne gratulujeme a držíme palce do ďalších dní!

Dnes je na programe Kvalifikácia a Finále v disciplíne TempO.

ŠPRTINTOVÉ ŠTAFETY

Dnes pokračovali Juniorské majstrovstvá sveta netradičnou disciplínov, keďže štandardný program sa z dôvodu zákazu vstupu do lesa zrušil. Slovenská štafeta sa predstavila v zložení Tamara Miklušová, Filip Bukovác, Martin Roháč a Zuzana Kováčová.

Celkovo odštartovalo 53 štafiet. Tamara Miklušová dobehla z 1. úseku na 23.mieste so stratou 1:59. Na 2.úseku klesol Filip Bukovác na 28.miesto, ale statu navýšil iba o 49 sekúnd. Približne rovnaký výkon predviedol Martin Roháč (+34 sek.), ktorý posunul štafetu na 25.miesto. Na poslednom úseku Zuzka Kováčová vytiahla štafetu na zdieľané 15.miesto. V redukovanom poradí, keď sa započíta iba jedna štafeta z krajiny, by nám malo patriť konečné 10.miesto.

Čítať ďalej

Majstrovstvá sveta v presnej orientácii v Poľsku
  • Vytvoril: sekcia PO
  • Dátum: 13.07.2022 13:11:35
  • Komentáre

Od 19. do 23. júla sa v poľskej Jelenej Góre, uskutočnia Majstrovstvá sveta v presnej orientácii (WTOC 2022). Z našej krajiny sa zúčastnia štyria pretekári: Ján Furucz (FBA), Pavol Bukovac (FBA), Šimon Mižúr (FBA) a Jonatán Furucz (FBA). V stredu program začína štafetami, vo štvrtok je kvalifikácia a finále disciplíny TempO. Program sa ukončí disciplínou PreO, ktorá sa uskutoční počas dvoch dní, v piatok a v sobotu. Zastúpenie máme aj v organizáčnom poli, nakoľko Dušan Furucz (FBA) je IOF Senior Advisor-om tohoto podujatia. Viacej informácií nájdete na stránkach šampionátu.