Jesenná cena Rapidu 9. kolo Sanasport Cup 2018
  • Vytvoril: RBA
  • Dátum: 12.10.2018 09:11:07
  • Komentáre

Jesenná cena Rapidu 9. kolo Sanasport Cup 2018 (Bratislava - Kamzík, 14.10.2018): Opravené  PROPOZÍCIE, POKYNY

Čítať ďalej

Volebná konferencia SZOŠ 2018
  • Vytvoril: SZOŠ
  • Dátum: 10.10.2018 08:51:25
  • Komentáre

Predsedníctvo SZOŠ stanovilo dátum Volebnej konferencie SZOŠ 2018 a k nemu prislúchajúce sprievodné zasadnutia na dni 01. - 2. 12. 2018, ktoré sa uskutočnia v Banskej Bystrici  na Strednej odbornej škole Pod Bánošom 80, www.sosbanbb.sk.

Čítať ďalej

Máme majstra sveta!
  • Vytvoril: szos
  • Dátum: 09.10.2018 00:00:00
  • Komentáre

Rozhovor s majstrom sveta v presnej orientácii Jánom Furuczom

Spolu s Majstrovstvami sveta v orientačnom behu prebiehali v Lotyšsku aj Majstrovstvá sveta v presnej orientácii (TrailO). Majstrovstvá sa uskutočnili v druhom najväčšom lotyšskom meste Daugavpils. Naši reprezentanti dosiahli na týchto majstrovstvách obrovský úspech, keď získali zlatú a striebornú medailu prostredníctvom individuálneho úspechu Ján Furucza. Preto sme si na rozhovor vybrali práve jeho.

Ako prebiehala tvoja príprava?

Príprava na tieto majstrovstvá v podstate začala už minulý rok, keď sme sa zúčastnili tzv. predprípravnych pretekov v Lotyšsku, aby sme lepšie pochopili priestory, mapy a spôsob stavby tratí.

Tento rok to ale vôbec nebolo jednoduché. V prvom rade sme sa museli sústrediť na organizovanie Majstrovstiev Európy v presnej orientácii. Organizácia nám vypĺňala v podstate všetok voľný aj nevoľný čas. Pred ME sme si dopriali iba dve sústredenia. Prvé v Slovinsku v Lipici na už tradičnom podujatí v marci. A počas veľkonočných sviatkov sme absolvovali sústredenie vo fínskom Turku.

Organizácia ME mňa osobne veľmi (najmä psychicky) vyčerpala a preto som sa čím skôr potreboval vrátiť do tréningového a pretekového procesu. Do začiatku MS som absolvoval veľké množstvo pretekov (prakticky každý víkend) a tréningov, ktoré sme si spoločne zabezpečovali v našom repre tíme.