• Vytvoril: Štefan Šurgan
  • Dátum: 03.07.2019 13:39:00
  • Komentáre

Séria vrcholných podujatí v orientačných športoch bude pokračovať
od 6. do 13. 7. 2019 Majstrovstvami Sveta juniorov v Orientačnom behu v dánskom Silkeborgu. Úvodnou disciplínou budú v nedeľu preteky v šprinte. V pondelok sa pobeží dlhá trať. Po dni voľna bude v stredu následovať kvalifikácia na strednej trati a vo štvrtok jej finále. Záverečnou disciplínou majstrovstiev budú v piatok preteky štafiet. Slovensko bude reprezentovať 11 pretekárov.

Výsledky:

1. Marit Wiksell, SWE; 2. Ines Domingues, POR;  3. Antti Rusanen, FIN; umiestnenia slovenských reprezentantov,  12. Dušan Furucz;  16. Ján Furucz;  17. Pavol Bukovác.

Oficiálne výsledky nájdete TU.

WTOC 2019 - štafety

V tímovej disciplíne štafiet na Majstrovstvách sveta v presnej orientácii obsadila Slovenská štafeta v zložení Pavol Bukovác, Dušan Furucz, Ján Furucz výborné 4. miesto.

Majstrami sveta sa stalo Fínsko, 2. Španielsko 3. Veľká Británia.

Čítať ďalej

Majstrovstvá Europy dorastu EYOC 2019
  • Dátum: 30.06.2019 22:50:50
  • Komentáre

Majstrovstvá Európy dorastu v Bielorusku dnes skončili  pretekmi v šprinte. Z našich reprezentantov si najlepšie počínal v kategórii M-16 Tomáš Šípoš, keď obsadil výborné 8. miesto a Tamara Miklušová, ktorá si v kategórii W-18 vybojovala 13. miesto.

Výsledky ostatných slovenských pretekárov:

M-18  23. Adam Jonáš,  31. Matúš Šimo, 97. Medard Féder, Daniel Pompura neklasifikovaný.

M-16  25. Richard Sláma, 31. Martin Roháč, 55. Lukáš Mário Novota.

W-16  36. Petronela Filipová, 39. Ema Havlíková, 73. Gabriela Trepáčová, 84. Simona Mihaličová.

W-18 36. Ľuboslava Weissová, 56. Dorota Šmelíková, 63. Viktória Kostercová.

Oficiálne výsledky nájdete TU a podrobnejšie informácie o krátkej trati nájdete TU.