Freeway

Matej Müller piaty v šprinte

• Vytvoril: stefan.surgan
  • Dátum: 19.08.2015 19:40:24

Dnes pokračovali Majstrovstvá sveta dospelých a juniorov v Orientačnej cyklistike šprintom. Trate boli pekne postavené. Rýchle a dynamické. Pretekári sa museli vyrovnať s častým striedaním terénu. Jazdilo sa v parku, v lese i mestskej zástavbe. Najlepšie sa z našich darilo juniorovi Matejovi Müllerovi (na fotke od Roberta Urbaníka). Po veľmi dobrom výkone skončil na 5. mieste. Na medailové umiestnenie mu chýbalo 12 sekúnd. Včerajší juniorský strieborný medailista Andrej Cully na trati spravil jednu väčšiu chybu a skončil 25. Teodor Takáč obsadil 39. priečku. V ženách Stanislava Fajtová nepodala úplne optimálny výkon a skončila 22. Naši traja muži, ktorý sa týchto Majstrovstiev sveta zúčastňujú po niekoľkoročnej reprezentačnej pauze za najlepšími zaostávajú. Štefan Šurgan skončil 43., Matúš Trnovec 70. a Matej Pilka 84. Zajtra je na programe šampionátu voľný deň. V piatok preteky na dlhej trati a v sobotu štafety. Obe disciplíny sa uskutočnia s centrom pretekov v lyžiarskom areáli Vesec v Liberci.