JWOC 2021 Turecko Štafety
  • Vytvoril: Marián Dávidík
  • Dátum: 11.09.2021 22:29:45
  • Komentáre

Slovenská štafeta chlapcov v zložení Daniel Pompura, Médard Féder a Adam Jonáš dosiahla na juniorkých MS v Turecku vynikajúci výsledok keď skončila na fantastickom 8. mieste. V junioroch aj v juniorkách zvíťazili švédi. Štafeta dievčat neštartovala, kedže Tamara Miklušová neodcestovala s družstvom kvoli pozitívnemu testu na Covid.

• Komentáre

Na juniorských majstrovstvách sveta v orientačnom behu v Tureckom Kocaeli (JWOC) bola dnes na programe dlhá trať. Majstrami sveta sa stali francúz Basile Basset a švajčiarka Lilly Graber. Naši sa nestratili a dosiahli cenné umiestnenia:
Juniori: 38. Daniel Pompura, 44. Médard Féder, 55. Adam Jonáš, 62. Martin Roháč, 79. Maximilán Kubík, 89. Martin Knor.
Juniorky: 38. Luboslava Weissová, 75. Viktória Kostercová.

• Komentáre

Na juniorských majstrovstvách sveta v orientačnom behu v Tureckom Kocaeli (JWOC) sa dnes bežalo finále na strednej trati. Fantastický výsledok zaznamenal Daniel Pompura keď na náročnej trati zaznamenal 10. miesto. Zvíťazil Axel Elmblad zo Švédska pred svojím krajanom Viktorom Svenskom a maďarom Ferencom Jonasom. V súťaži junioriek zvíťazila Hanna Lundberg zo Švédska pred Lilly Graber zo Švajčiarska a Tildou Ostberg zo Švédska. Ďalšie umiestnenie našich v A finále: 29. Adam Jonáš, 46. Médard Féder, 47. Martin Roháč. B finále juniori: 13. Martin Knor. B finále juniorky: 8. Luboslava Weissová, 13. Viktória Kostercová. C finále juniori: 6. Maximilián Kubík