mspo2017
  • Vytvoril: sekcia Presnej orientácie
  • Dátum: 17.07.2017 13:43:14
  • Komentáre

V poslednej disciplíne PreO na Majstrovstvách sveta v presnej orientácii sa nám nedarilo. Naše najlepšie umiestnenie zaznamenal Ján Furucz, ktorý obsadil konečné 19. miesto. 1. Lars Jakob Waaler Nórsko 45 bodov (48 sekúnd), 2. Pinja Mäkinen Fínsko 45 (55.5), 3. Geir Myhr Øien Nórsko 44 (46), 19. Ján Furucz Slovensko 41 (90.5), 65. Dušan Furucz, 66. Marián Mikluš.

Čítať ďalej

mspo2017
  • Dátum: 17.07.2017 13:37:29
  • Komentáre

V tímovej disciplíne štafiet sa nám podarilo na Majstrovstvách sveta v presnej orientácii obsadiť štvrté miesto, keď na bronzovú medailu nám chýbalo iba 1,5 sekundy. Výsledky: 1. Slovinsko 5:34, 2. Nórsko +0:42, 3. Česká republika +1:15, 4. Slovensko +1:16,5

Čítať ďalej

Slovak orienteering camp 2
  • Vytvoril: J. Wallner
  • Dátum: 16.07.2017 13:21:19
  • Komentáre

Slovak O Camp 2017, Záhorie, 4.-6. 8. 2017

Akcia nemá charakter pretekov, ale merané tréningy, zamerané na cibrenie mapovej techniky charakteristické pre Záhorie, najmä azimuty, vzdialenosti, zmeny smerov, ktoré sa tu dajú veľmi dobre nacvičiť. Vekový rozsah je W, M-14 - W,M-20.

Pokyny budú realizované po termíne prihlášok, všetky tréningy sú dostupné autami, štart, cieľ i zhromaždisko budú na priestranstvách s možnosťou parkovania - stráženie celú dobu tréningu.

Pri menšom počte sa podujatie nebude konať.

Tréningy sú koncipované tak, aby v jeden deň boli doobeda aj poobede v rámci jednej obce (aj z dôvodu logistiky, stravovania, presunov a pod.). Prípadne ak niektorí prihlásení budú vo vzdialenejších lokalitách, prispôsobíme program štartu tak, aby sa komfortne stihli oba tréningy počas dňa. V nedeľu 6.8. je tréning iba doobeda.