• Dátum: 31.08.2024 16:18:57
  • Komentáre

Komisia rozvoja vypisuje finančnú výzvu na podporu projektov smerujúcich k rozvoju členskej základne.

Podať žiadosť môžete v dvoch oblastiach. Prvá je podpora novovzniknutých krúžkov OB na školách alebo pri iných inštitúciách v min. počte 10 žiakov, na školský rok 2024/25.

Druhá časť podpory je zameraná na rôzne projekty smerujúce k rozvoju členskej základne, napr. aktivity pre verejnosť, ale i úplne iné spôsoby smerujúce k tomu istému cieľu napr. výroba aplikácie atď.

Návrhy prosím posielajte do 30.9.2024 priamo predsedovi KZ Robertovi Mičekovi na mailovú adresu: o.map.micek@gmail.com

Čítať ďalej

Mužská štafeta v TOP 10. na Majstrovstvách Európy
  • Vytvoril: Jana Macinská
  • Dátum: 20.08.2024 18:55:27
  • Komentáre

Záverečnými pretekmi na Majstrovstvách Európy v Maďarsku boli štafety, ktoré prebiehali v kopcovitom teréne s občasným výskytom kameňov a teda sa výrazne líšil od predchádzajúcich disciplín.

Naša mužská štafeta bežala v rovnakom zložení a v poradí ako na Majstrovstvách sveta akademikov a znovu predviedla výborný výkon a aj výsledok. V redukovanom poradí si Daniel Pompura, Jakub ChupekAdam Jonáš vybehli 10. miesto. GRATULUJEME!

Čítať ďalej

Stretnutie veteránov
  • Vytvoril: Hana Šmelíková
  • Dátum: 20.08.2024 10:29:52
  • Komentáre

Milí športoví priatelia, pripravujem pre vás športovo spoločenské stretnutie O VETERAN GALA venované predovšetkým veteránom a všetkým ostatným, ktorí by si radi vypočuli zážitky našich najskúsenejších. Informácie sú tu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rwayCRLAZ7jcSos9qj2qixvGA0Nkrm5S1sOOZ___O94/edit?usp=sharing

Prečítajte si a ak si myslíte, že je to dobrý nápad, budem v tom pokračovať. Prihlasujte sa mi prosím do 2.9.2024 na uvedenom linku. Na konci textu je prihlasovacia tabuľka.

Teším sa na všetkých. Hana Šmelíková

Čítať ďalej

Majstrovstvá Európy - Dlhá trať (LONG)
  • Dátum: 19.08.2024 09:52:25
  • Komentáre

Včera sa na Majstrovstvách Európy bežala dlhá trať – LONG. Terén bol rovnaký ako na Middle finále – ploché hrebene a medzi nimi hlboké údolia so strmými svahmi a kameňmi. Trate mali niekoľko dlhých postupov, kde sa pretekári museli rozhodnúť medzi veľkou obiehačkou alebo priamejším postupom cez hlboké údolia.

V ženách získala titul s veľkým náskokom Tove Alexandersson zo Švédska, keď trať zvládla až o 4 minúty rýchlejšie ako Simone Aebersold so Švajčiarska. Aj rozostupy medzi ďalšími pretekárkami boli nezvyčajne veľké. Tereza Šmelíkova urobila podľa medzičasov 2 menšie chyby a inak podala veľmi dobrý výkon, ktorý je priniesol 35. miesto z 111 pretekárok.

V mužskej kategórii zvíťazil jasne Nór Kasper Harlem Fosser, ktorý viedol na všetkých medzičasoch a ako jediný sa dostal v cieli pod 100 minút. Predpokladaný čas víťaza tak prekročil o 10 minút. Z našich pretekárov skončil najlepšie Daniel Pompura na 35. mieste, ktorý preteky odbehol bez väčšej chyby a počas celej trate sa posúval hore v priebežnom poradí. To svedčí o skvelej fyzickej pripravenosti, keď dokázal v závere naozaj dlhej trate oproti väčšine súperov zrýchľovať.